Existují otázky spojené s pronájmem obytňáku, které nám pokládáte častěji, opakují se. Rozhodli jsme se shrnout jak celý výběr vozu, úhrada, převzetí a vrácení probíhá.

  1. Výběr obytňáku
  2. Volba termínu pronájmu
  3. Rezervace
  4. Zpracování smlouvy
  5. Úhrada faktur
  6. Vybavení obytňáků
  7. Kam mohu s obytňákem jet?
  8. Převzetí obytňáku
  9. Vrácení obytňáku

 

1. Výběr obytňáku

Na začátku je třeba si ujasnit v jakém počtu a věkových kategoriích cestovatelů chcete na dovolenou nebo výlet vyrazit. Všechny naše obytňáky jsou minimálně čtyřmístné, některé šesti a jeden i sedmimístný. Mluvíme o počtu lůžek i pásů pro legální cestování. Vzhledem k pohodlnému pobytu je ale dobré si ujasnit kolik pojede dospělých a kolik dětí. Jsou děti malé a spí s některým z rodičů? Nebo už jsou větší a mohou spát samy? Většina postelí je vybavena bezpečnostními záchytnými sítěmi. Nebo jedete jenom samí dospěláci? Pokusíme se shrnout několik možných variant napasovaných přímo na jednotlivá vozidla.

 

INGRID – 4 osoby

Ingrid je ve své podstatě klasická dodávka, která se řídí velmi podobně jako běžné auto. Tím pádem samozřejmě uvnitř zbývá jen to nejnutnější místo pro zachování kompletního komfortu jako je toaleta, sprcha, kuchyňka, lednice a dvě jeden a půl lůžka o rozměrech 186×144 cm a 186×132 cm. Doporučujeme volbu tohoto vozidla čtyřčlenné rodině. Dvěma dospělým se dvěma menšími dětmi, kteří chtějí svoji dovolenou trávit velmi aktivně. Například turistikou. Na zadních dveřích můžete využít nosič na dvě kola, ta pro děti lze při troše skromnosti uložit pod zadní postel.

DUNCAN – 2 osoby

Sedadel pro jízdu má tento campervan sice pět, pro pohodlné cestování spojené s komfortním ubytováním je vhodný ale pouze pro dva. Svižný automat s vlastnostmi osobáku oceníte především při poznávání center evropských metropolí.

LÝDIEVRATISLAV – 6 osob

Tato vozidla typu alkovna disponují postelí o rozměru 209x160cm vepředu, nad kabinou, v právě již zmíněné alkovně do které se leze po vyšším žebříku. V zadní části, nad obrovskou garáží, složíte hlavy na matraci o rozměru 216x136cm. Pro třetí pár nocležníků lze upravit jídelní prostor složením stolku a doložením matrací. Vznikne tak spaní o maximální délce 180cm a šířce 120cm. Je tedy dobré uvažovat o tomto místě jako dětském, možná i nouzovém. Vyřadíte si tímto jakékoliv místo pro pohodlné večerní posezení uvnitř vozu. V teplých měsících, kdy trávíme většinu času venku nás to asi moc nepotrápí ale v chladných, ne-li zimních dnech už půjde o značný nekomfort. Doporučení tedy zní: Čtyři dospělí, maximálně se dvěma prcky.

ANDĚLA – 4 osoby

V zadní částí nad obrovskou garáží najdete zvýšené podélné spaní s postelemi 190x80cm. Postele lze propojit do „letiště“ a vznikne tak opravu královské lože, kde se vyspí dva dospělí s dvěma malými dětmi. Celá přední část vozu tak může sloužit jako obývací a není potřeba nic rozkládat. Lze samozřejmě využít i spouštěcího jednolůžka nad jídelním stolem, nebo snížením stolu na úroveň sezení vytvořit provizorní lůžko. Jde o karosářskou variantu tzv. polo integrovaného obytného vozu s délkou 6 metrů a 60 centimetrů. Svými jízdními vlastnostmi se tak velmi přibližuje Ingrid, ale ale s podstatně vyšší úrovní „ubytování“.

KVIDO – 7 osob

Ano, skutečně lze s Kvidem cestovat v sedmi lidech. Tuto variantu můžeme doporučit pouze čtyřem dospělým s opravdu malými dětmi, a to ještě za předpokladu, že se tatínci rozhodnou spát ve stanu před autem. V zadní části jsou dvě palandy 205x80cm, z nichž ta spodní je umístěna na úkor zavazadlového prostoru, kdy je pod ní místo na běžnou kempingovou výbavu, nebo lze na cestu zvednout a vytvoří se tak prostorná garáž. V alkovně najdeme lůžko v rozměru 206x158cm a zbylá dvě spací místa se skládají z jídelních částí do rozměrů 180x129cm a 160x66cm.

MILOSLAVA – 6 osob

Jde o jediný náš vůz, ve kterém se pohodlně vyspí všech šest osob dospělých. Zadní palandy (200x710cm) po obou stranách jsou umístěny podélně ve směru jízdy. Pod matracemi jsou menší úložné prostory pro všechno nutné kempingové vybavení. Zvednutím postelí lze po dobu jízdy vytvořit prostorné garáže po obou stranách. Otevřením dveří u spodní postele ve směru pod markýzu tak nemusíte při kempování ztratit přehled o tom co se venku děje ani ve chvíli, kdy se rozhodnete uložit ke spánku či odpočinku. V alkovně klasické jeden a půl lůžko v rozměru 220x146cm).

ZBYNĚK – 5 osob

Druhý polo integrovaný vůz v naší nabídce. Zavřením středových dveří vytvoříme ložnici v zadní části s francouzskou postelí uprostřed nástavby o rozměru 190x140cm. Tato postel je umístěna níže proto je zachovaná menší, ale klasická garáž. Spouštěcí postel v přední části je v rozměru 200x121cm a pod ní lze ještě poskládat spaní ze sedací části 220x97cm.

 

2. Volba termínu pronájmu

Zásadními dvěma kritérii může být to, na jak dlouho a jaký měsíc si chcete obytňák pronajmout. Obytňáky pronajímáme minimálně na sedm placených dní v hlavní sezóně, což je pro nás červenec a srpen a minimálně na tři placené dny v ostatních měsících. První a poslední den pronájmu se účtuje jako jeden den v součtu. Praktickým příkladem je zapůjčení mimo sezónu v pátek 1. a vrácení v pondělí 4., kalendářně jde o čtyři dny, účtují se tři. Ke každému pronájmu se dále účtuje servisní poplatek ve výši 1.900,- Kč (viz Podmínky pronájmu). V hlavní sezóně je tedy nutno dodržet minimální počet dní pronájmu, můžete si ale libovolně zvolit jeho začátek. Logicky tak vzniknou i nějaká kratší volná okénka, tato lze pak pronajmou tzv. LAST MINUTE v průběhu letních prázdnin.

3. Rezervace

Možnost pronájmu vámi vybraného vozu ve zvolený termín si ověříte v sekci rezervace a prostřednictvím rezervačního formuláře nám vše sdělíte. Do zprávy můžete připsat další informace o vaší představě zapůjčení či dotazy na které byste rádi dostali odpověď. Doporučujeme před vyplněním rezervačního formuláře aktualizovat stránku, aby byly údaje v kalendáři opravdu aktuální.

4. Zpracování smlouvy

Na základě došlé poptávky z rezervačního formuláře vám zašleme tabulku pro doplnění fakturačních údajů. Nejprve však v kalendáři na webových stránkách nastavíme příznak „nezávazně rezervováno“. Doladíme s vámi přesné časy vyzvednutí a vrácení, které je nutné bezpodmínečně dodržet s ohledem na další cestovatele. Zpracovaný návrh smlouvy vám odešleme ke schválení a následně vystavíme tři zálohové faktury.

5. Úhrada faktur

Veškeré platby u nás probíhají bezhotovostně, převodem na účet. Úhrady v hotovosti nejsou možné. První faktura ve výši 30 % pronájmu je splatná do třech pracovních dní po jejím vystavení a slouží jako závazná rezervace. Po jejím uhrazení uvidíte v kalendáři váš termín červeně, jako „závazně rezervováno“. Z této částky se počítají i případné storno poplatky. Nedojde-li k uhrazení rezervační zálohy ve splatnosti uvolníme termín pro další zájemce a v kalendáři na našich webových stránkách se znovu objeví „zelené volno“. Druhou fakturu s doplatkem 70% ceny pronájmu a třetí s vratnou kaucí je dobré uhradit alespoň dva dny před pronájmem samotným, tak aby byly při převzetí již připsány peníze na náš účet.

6. Vybavení obytňáků

Všechny naše vozy mají lednici, toaletu, sprchu, vařič, dřez. Dvě plynové lahve, tablety s chemií a speciální toaletní papír pro provoz WC. Na doplnění vody můžete využít hadici, konev nebo kanystr. Vyrovnávací klíny, termofolie na skla kabiny, kbelík, koště a hadr na podlahu. Základní kempingový set se stolem a čtyřmi stoličkami. Nádobí na vaření a stolování, příbory, kuchyňské náčiní. Markýza, couvací kamera, nosič na čtyři kola (u Ingrid na dvě kola). K zapůjčení je celá řada dalšího příslušenství.

7. Kam mohu s obytňákem jet?

Volba vašeho cíle je už z podstaty našeho hesla „NAJDI SI SVOU CESTU“ plně ve vaší režii. Neomezujeme najeté kilometry ani jakoukoliv zahraniční destinaci dle vašeho uvážení. Všechny naše vozy mají uhrazen poplatek pro provoz na českých dálnicích. Ostatní poplatky v zahraniční jsou už ale na vás.

8. Převzetí obytňáku

Při předání počítejte s hodinovou instruktáží, kdy vám popíšeme ovládací prvky vozidla, seznámíme s provozem topení a dáme tipy pro pohodlné a bezpečné užívání. Obytňák předáváme vyčištěný s doplněnou užitkovou vodou, plnou nádrží PHM, dvěma lahvemi plynu pro provoz topení, bojleru, lednice a vaření a s prázdnou odpadní nádrží. V toaletě je aktivovaná chemie, postele jsou čistě povlečené.

9. Vrácení obytňáku

V první řadě je opravdu nutné vracet obytňák v dohodnutý čas. Bez dalšího ujišťování se spoléháme na termíny sepsané ve smlouvách. Mnohdy se nám sjede více vozidel současně, které musíme v několika málo hodinách znovu připravit na předání a není tak času na zbyt. Největší noční můrou je, že nám tu stojí rodina s kufry, těšící se na dovolenou a předchozí nájemník je ještě na cestách. Obytňák se vrací uvnitř vyčištěný tak jak byl přebrán. Plná nádrž PHM je samozřejmostí. Vyprázdněná nádrž na šedou vodu a toaleta. Tu není potřeba aktivovat. Stejně tak není potřeba doplňovat užitkovou vodu a už vůbec ne prát prostěradla, nebo měnit plynové lahve za plné.   Věříme, že vám tímto průvodcem odpovíme na většinu případných dotazů a těšíme se na osobní setkání. Jsme vám plně k dispozici na e-mailu info@obytnaky-vysocina.cz a na telefonu 734 213 597.