V nejjižnějším cípu Istrie je známé východisko výletů do krásných přírodních partií chráněného poloostrova Kamenjak. Zdejší pobyty jsou určeny pro sportovně zaměřené turisty, především surfaře, potápěče a příznivce cyklistiky.

Naším výchozím bodem je kemp Stupice, rozprostírající se mezi přímořským letoviskem Premantura a právě zmíněnou přírodní rezervací Kamenjak. Kemp je situován pod borovicovým porostem, který dodává letním dnům příjemně chladivé klima.

Kemp obklopují ze všech stran malebné zátoky a pláže s většinou kamenitým vstupem do moře. Voda je ale průzračně čistá a při šnorchlování objevíte nejedno místo na krátké podvodní proplutí.

Zázemí kempu je plně vybaveno pro čistokrevný život v karavanu i pro hotelové typy lidí 😊 Nepřeberné možnosti trávení volného času jsou samozřejmostí. Půjčovny sportovních potřeb, výlety na kole spletitými cestičkami přírodní rezervace, nebo výlet do nedaleké Puly, kde se můžete nechat obejmout velikostí místního kolosea podobnému tomu v Římě.

Arena Stupice Campsite je relativně blízkou destinací, kde pocítíte chuť přímořských letovisek s jemným nádechem Itálie.

808 km vzdálenost z Jihlavy přes Brno, Vídeň
9 – 10 hodin cesty obytňákem
           310 Kč dálniční známka CZ (naše obytňáky mají celoroční CZ známku)
           445 Kč elektronická dálniční známka A (v období červenec, srpen mají naše obytňáky předplaceno)
           385 Kč sedmidenní dálniční známka Slovinsko
           168 Kč odhad mýtného v Chorvatsku
        6 120 Kč náklady na PHM
      28 530 Kč pronájem Viola 09.07.2023 – 15.07.2023
        6 037 Kč na této částce začíná cena za ubytování v kempu
   41 995 Kč