Nedávno jsem vám dal malou ochutnávku našeho velikonočního výletu do Holandska a teď nastal čas trochu se rozepsat. Pro někoho z vás se tento seriál muže stát i návodem, jak se na podobné cestování připravit a jak si to celé užít. Předem říkám, že jde spíš o aktivnější program, při kterém je zásadní dobrá nálada a chuť zažít něco nového. Protože cestujeme s kloučky ve věku 1,5 a 4 roky a snažíme se, aby naše výlety byly zábavou pro všechny a po celou dobu přizpůsobujeme tomu i plán našich cest. Než jsme se vydali na samotnou cestu, studoval jsem vše o (pro nás) takhle dlouhé cestě a kombinoval cíle tak abychom si přišli na své všichni. Což se nám i podařilo.

Už od prvního nápadu na tuhle poznávací dovolenku jsem měl v hlavě plán, že vám z něj zpracuju podrobný návod a popis včetně míst pro přenocování. Abych nemusel nic zestručňovat a zkracovat, rozhodl jsem se vše rozložit do několika kratších příspěvků. Pro lepší přehlednost.

 

Den 0 – Přípravy

Rozhodně se nemůžeme nazývat ostřílenými karavanisty a s každou další cestou objevujeme nové věci a narážíme na řadu nových výzev. Nějaké výlety už ale za sebou máme a proto víme, že je důležité nezanedbat přípravu. Všechno jsme si tak připravili den před odjezdem do cestovních tašek a na jednu hromadu. A to pro to, abychom následující odpoledne, kdy přivezu obytňák domů, už jen vše přenosili a bez zbytečného zdržování vyrazili na cestu.

 

Den 1. – Přesun z ČR do Holandska

Přes veškeré přípravy se ukázalo, že dřív jak za dvě hodiny nedokážeme donést sbalené věci z domu deset metrů k autu 😊 Vyjížděli jsme tedy proti plánu s hodinovým zpožděním.

Během prvních dvaceti kilometrů na nás troubila auta … vytekla nám všechna voda.

Dál už Kvido polykal kilometry plynule a my jsme tak kolem třetí hodiny ranní dorazili k německo-holandským hranicím, do městečka Bad Bentheim na plánované místo k přespání (52.304199, 7.155420).