Rakousko je velmi oblíbená a dostupná destinace pro víkendové pobyty. Možná vám dnešními tipy pomůžeme naplánovat celý víkend, nebo vám ukážeme nový bod, kde se jen zdržíte při delším cestování.

Hallstatt

Hallstatt je město s 923 obyvateli nacházející se v Solné komoře v Rakousku. Leží bezprostředně u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO. Tři kilometry za ním se nachází plně samoobslužný stellplatz. Parkovné lze uhradit kartou. Pro zaplacení pobytového poplatku přes noc a použití elektřiny, vody a výlevky je nutné mít hotovost. Perfektně na to poslouží dvaceťáky a padesáťáky, které vesměs nikde neužijete. Z parkoviště vede bezpečná cyklostezka, po které se za chvíli pěšky či na kole ocitnete v srdci historického městečka.

Dachstein

Přímo pod spodní zastávkou lanové dráhy na Dachstein zaparkujete na prostorném parkovišti. Přijeli jsme pozdě a tak jsme navštívili jen jednu z jeskyní. Určitě se ale na toto místo vrátíme. Lze tu strávit celý den a mimo sezónu by se dalo jistě i zde v klidu přenocovat. Je to ale možná zbytečné, protože jsme popojeli jen tři kilometry od našeho původního nocležiště.

Gosausee

Malé milé jezero, které bez problému obejdete nebo objedete na kolech dokola a dál můžete využít lanovku do horského turistického centra. My jsme na toto parkoviště přejeli pozdě v noci od Dachsteinu a brzy ráno jsme se vydali k jezeru. Proto jsme se ani nebáli na parkovišti přenocovat.

Schafberg

Zubačkou na Schafenberg a výhled na okolní jezera Wolfgangsee, Attersee. Traunsee a Mondsee. U Mondsee zde ještě tip na rychlé přenocování při delší cestě. My jsme toto místo využili hned první noc při příjezdu do Rakouska, abychom si cestu rozdělili na menší části.