Výlet do Punkevní jeskyně se nám zdál v parném víkendu jako ideální plán a vůbec jsme nečekali, že se z něj stane den plný akce v přívětivém stínu.

Přijeli jsme do údolí Skalního Mlýna u Macochy, kde se nachází tři rozlehlá parkoviště. Za cenu 200 Kč jsme využili stání na nejvzdálenějším parkovišti, kde byl díky okolním vzrostlým stromům celý den stín. Po dohodě s milou obsluhou parkoviště nás nechali na místě zůstat i přes noc, očividně je ani náš dotaz nepřekvapil.

V dosahu několika metrů je jedna z jeskyní a to Kateřinská. Cestou k infocentru projdete novým turistickým centrem s celodenně otevřeným dětským koutkem a vzdělávacím střediskem, které zaujme i malé děti.

Na cestu vláčkem k Punkevní jeskyni jsme se už rozdělili. Prohlídka jeskyní není věkově omezená, ale 10 měsíčního kloučka jsme chtěli ušetřit hodině v chladné jeskyni, bez možnosti „úniku“.

Od infocentra vede k Punkevní jeskyni klidná cca 2km dlouhá asfaltová cesta, na konci mimo vstupu do jeskyně najdete další občerstvení a spodní stanici lanovky na Macochu. I tou se dá jet s kočárkem.

Zabavíte se tu opravdu na celý den, spíš si ale s klidným svědomím naplánujte na toto místo a okolí celý víkend, vyžití je tu opravdu dost.