Absoulutně nevím, jak začít. Informací, které bychom vám chtěli předat je opravdu spousta… Pro začátek bych vám chtěla říct, že zakoupením obytných vozů se nám splnil náš dlouholetý sen. Před 8 lety jsem strávili v obytňáku cca 5 týdnů s naší téměř dvouletou dcerou, 12 letou neteří a ještě jednou puberťačkou a myslím, že v té době se projevila naše láska ke „karavanění“.

Zpátky do současnoti. Jak se říká, že na všem špatném je potřeba hledat to dobré, a tak jsem v rámci „kovidových prázdnin“ pořídili 3 obytné vozy k půjčování.

Posledním impulzem k tomuto rozhodnutí nejspíš byl neplánovaný výlet s mojí sestrou, přítelem a dětmi na Šumavu v první polovině května. Oni měli půjčený obytný vůz a my stan. Kemp Annín, který byl ten víkend poprvé v letošním roce otevřený kvůli zrušenému srazu motorkářů se stal naší základnou na další 3 dny. Pravda, máme na tento kemp vzpomínky z dob, kdy jsme ještě svobodní a bezdětní zažili v tomto kempu několik klubových srazíků motobandy XJR. Musím tedy přiznat, že jsem v případě tohoto kempu lehce sentimentální. Kemp je přímo u řeky Otavy v blízkosti města Sušice. Prochází postupnou rekonstrukcí, sociální zázemí je tedy staršího rázu, nicméně uspokojující čistoty. Obsluha je vcelku vstřícná a paní správcová majitelová je v pohodě. Velkým bonusem pro nás bylo, že měli i vedle kempové jídelní klasiky také uvařenou gulášovou polévku, šunkofleky a pečenou kačenu s knedlíky a zelím.

V blízkém okolí se nachází mimo jiné i hrad Kašperk, kde se natáčel první díl pohádky Anděl Páně, což velmi zaujalo děti (5, 7, 9 a 10 let). Máte 2 možnosti, jak se z Annína k hradu dostat. Ti fyzicky zdatnější se mohou vydat přímo z kempu. Přiznám se, že tentokrát jsme pěškobus nevybrali, nicméně mapy nám ukázali trasu 12 km, čas zdolání přibližně 2,5 hodiny jedna cesta.

Zvolili jsem trošku zbabělé cestování autem do podhradí, kde je dostatečně velké parkoviště pro osobní automobily, ale i autobusy a obytné vozy. Cena parkovného 50,- Kč/den.

Z parkoviště je příjemná nenáročná cesta převážně lesem. Upřímně jsem toho na hradě moc neviděli, páč  v době koronavirové byly vnitřní prostory uzavřeny. Na nádvoří funguje občerstvení (měli výborné pivo), klasika párek, hranolky apod. Z vrchního nádvoří hradu jsou nádherné výhledy do okolí, které určitě stojí za to vystoupat pár metrů. Po řádném občerstvení jsme se vydali na cestu zpět. Dole pod hradem byl ještě k nelibosti rodičů stánek se suvenýry, který dobývali naše děti. No nic, doba se mění….:-)

Při cestě zpět do kempu  jsme zastavily v městečku Kašperské Hory, kde se můžete pokochat malebným náměstím se středověkými domy a kostelem sv. Markéty. Ze 4 muzeí a jiných zajímavostí „nás“ (hlavně děti) velice zaujala expozice českých hraček, kterou opravdu doporučujeme navštívit, avšak rodiče pozor, muzeum má i prodejní část dřevěných loutek.

Čas v kempu jsme trávili různě, hraním her, běháním, koupáním v řece, nebylo sice ještě ideální počasí, nicméně naše imunita to jistě ocenila. Nutno dodat, že venkovní teplota 17°C a asi 10°C teplota vody dětem vůbec nevadila. A světe div se, obešlo se to bez rýmičky i kašílku..

Celkové shrnutí tohoto místa je za nás ANO.