Často se nás před seznámením se s vozem a jeho výbavou ptáte, co je potřeba vzít si s sebou. S oblibou říkám, že jen peřiny, krkovici a sůl 🙂

Ve všech obytňácích je nádobí pro vaření, hrnce, vařečky, příbory a talíře, misky pro servírování dle obsaditelnosti konkrétního vozu, stejně tak mycí prostředek na nádobí a houbička. Čerstvě povlečené matrace, doplněná voda, WC papír, chemie do WC. TIP: Sami si ale vždy přibalíme balík neperlivých vod na vaření.

Co se technické výbavy týče, najdete tu vše pro doplnění vody, hadici s rychlospojkou, konev, kanystr. Redukci pro připojení se k el.síti, ať už přes klasickou zásuvku nebo originální karavanový „tříkolík“ a prodlužovácí buben, minimálně 25m dlouhý, vyrovnávací nájezdové klíny, smetáček s lopatkou, koště, kýbl s hadrem a skládací kempingový stoleček se čtyřmi stoličkami.

Na vás je tedy vzít si již zmíněné peřiny, nebo spacáky, oblečení a suroviny na vaření. Připomenu zejména sůl, protože my se pravidelně vracíme z každého výletu s načatou, čerstvě koupenou kilovkou soli a doma už nevíme co s tím 🙂
Přestože je většina našich vozů více jak čtyřmístná, tak nosiče mají vždy pouze na čtyři kola. V případě Julie a Vratislava lze další kola pohodlně naložit do prostorné garáže. Zbyněk má ale garáž malou a páté, dospělácké kolo do ní nedáte. Do Kvida v nouzi páté kolo naložit lze, na úkor jedné z postelí, ale 6. a 7. kolo už se nevejde, pokud je nechcete celou cestu překračovat uprostřed vozu. Podobná situace je u Miloslavy, kde lze na úkor postelí převézt o dvě kola víc v kufrech.