Při návštěvě ZOO Plzeň jsme využili vchod od Dinoparku, kdy se dá pohodlně zaparkovat 300 m od vstupní brány na parkovišti u bytových domů. Na místo jsme dorazili kolem sobotního poledne. Podle milé paní u kasy je prohlídka Dinoparku cca na hodinovou procházku. My jsme ale nespěchali, a i s občasným mírným deštíkem jsme vydrželi přes dvě hodiny, kdy jsme se zabavili na dětských prolézačkách. K občerstvení tu slouží stánek s klasickou fastfoodovou nabídkou. Hned u vstupu nás uvítal velký triceratops s mládětem a náš Mikuláš, který zrovna prožívá dinosauří období stál nehnutě s opravdovým dětským nadšením v očích a museli jsme ho v dobrém přemlouvat, aby se šel podívat i na další dinosaury.

Na parkovišti jsme se při příjezdu „vyrovnali“ a plánovali jsme zde i nocovat. Nakonec jsme plán přehodnotili a přemístili se na odstavné parkoviště na Lochotínské ulici. Hned u cyklostezky a řeky Mže. Odtud je to jen 600 m do historického centra města a zde jsme i přenocovali. Podvečerní procházkou městem a doplněním tekutin v „Lokále“ jsme strávili zbytek soboty.

V neděli po vydatné snídaní kterou jsme si v obytňáku dopřáli jsme se vrátili zpět na parkoviště u vchodu do Dinoparku a prošli bočním vchodem do ZOO. Můžu tenhle vchod vřele doporučit, vzhledem k tomu, že se nejedná o hlavní, tak je tu daleko méně lidí. Exkurzí jsme naplnili celou neděli a kdyby byly otevřené i vnitřní expozice, tak to celé za jeden den ani neprojdeme. Každopádně pěkná ZOO, tak trochu parkového stylu